• 27 Haziran 2019, Perşembe 13:06
Ahmed SezginKocabay

Ahmed Sezgin Kocabay

Her şey ne kadar güzel olacak! Ah İstanbul...

HER ŞEY NE KADAR GÜZEL OLACAK! AH! İSTANBUL…

Reklamın kötüsü olmaz derlerdi de inanmazdım..

İstanbul seçimleri yenilenince tam da böyle oldu. Tüm dünya ters köşeye yattı. Kimisi diş bilerken, kimisi “şimdi hangi algı oluşturulmalı” diyerek Türk toplumu üzerinde yeniden kafa yormanın, SOKAKLARI HAREKETLENDİRMENİ peşindeyken… her şey güzel oldu..

Bu seçimin DERİN iz düşümleri olacaktır…

SEÇİME DAİR;

Hakkını vermek lazım CHP tüm gücüyle İKTADAR karşısında “derinliğini” kullanarak bu seçimde, hem “öncesinde” hem de “sonrasında” istediğini aldı.. Nasıl mı?

Sandık operasyonu ile bir yerlere KAYAN oyların sayılması DURDURULDUĞU gibi, bunun İPTAL GEREKÇESİ olmasının da önüne geçildi. Canan Kaftancı büyük bir gayretle iktidarın egemen olduğu ADLİYE koridorlarında tam bir aksiyon yaşadı. Tüm oylar sayılmamalıydı. Öyle de oldu.. YSK nın Oy kaymayı/çalmayı Göz ardı edip sandık Kurulu üzerinden seçime gitmesi sağlandı..

Herşey güzel oldu..

İkinci raunt başladığında bir aylık süreç içerisinde küçük birkaç hamle yapmak yeterli olacaktı.

Önce Rüzgar esse yer değiştirebilen “turnusol” KÜRT seçmenin OY u bire bir MARKAJ ile ele alındı. AK Partinin seçim üzeri yapmaması gereken “PENÇE” operasyonu ise bu geçişi hızlandırdı. AK Parti ye ılımlı KÜRT seçmen haliyle taraf değiştirdi..  Kürt’lerin CHP ye oy vermek zorunda olduğu algısı oluşturuldu. Medya vasıtasıyla AK PARTİ KABİNESİ tarafından gereksiz yere sert söylemler dile getirilmesi ise işin tuz biberi oldu.. ÖNDERLİK/ÖCALAN açıklaması tabana inmeye fırsat bulamadan seçim başladı…

Sonra; SOL CEPHENİN en güçlü olduğu “SOSYAL MEDYA” dan OYLAR geldi..  Genç ve yeni seçmen klavye kahramanlarının desteği ve manipülasyonlarla “İMAMOĞLU” rüzgarına güç verdi.. Hatta birçok GENÇ Ak PARTİYE oy verecek olan ebeveynlerinin, evdeki yaşlıların KİMLİKLERİNİ saklayarak OY kullanmalarının önüne geçecek kadar bu işi sahiplendi..

Tatbiki, FETÖ nün de hakkını yememek lazım. ABLALARIN Komşu-Akraba ve Arkadaş çevresinde “mağdur edebiyatı” ile İKNA SOHBETLERİNİN HEDEFİ bire bir AK PARTİ oylarıydı.  Etkilediğini de gördük..

Hadi bir hesap yapalım: Bunları göz önüne alınca 450 bini buluyor mu?

Ak parti HİZMET ekseninde Projelerini en üst perdeden dile getirse de İstanbul”un DEMOGRAFİK yapısı içinde HAK ETTİĞİ değeri bulamadı..

Ak partiye TÜM TÜRKİYE de olduğu gibi MHP nin %5-8 arası SEÇMENİNDEN %2 i dahi Sayın BAHÇELİ”nin tüm ÇABALARINA rağmen Binalı YILDIRIMA oy VERMEDİ… ÜLKÜCÜ kanatın da “turnusol SEÇMENİ”  İMAMOĞLUNA kayıtsız kalmadı haliyle. Böyle olunca;

Herşey güzel oldu!

 Eskişehir de de ÖYLE olmadı mı?

… Kurban olduğum eksik gedik olan hususlar elbette var. Doğrudur. Ama seçim sonrası AK PARTİ için yoğun bir eleştiriyi gerektiren bir durum yok. Neden yok? Zaten Ak Partinin @-45 arası bir oyu vardı. Bu oyda kayda değer bir oynama yok ki!..

 PEKİ neden KABİNEDE REVİZYONA kadar giden bir KAZAN KALDIRMA var?!

Leş KARGALARI…

İşin açık tarafı AK Parti den nemalanan kesimle, eskiden NEMALANAN kesim arasındaki REKABET… yani EVİN İÇİNDE HIRSIZ VARSA KİLİT İŞE YARAMAZ! Denklemi.. Öyle de oldu…

Herşey güzel oldu!

Eskişehir de de ÖYLE olmadı mı?

Bu KADAR... Üç beş madde daha deseniz GERÇEKÇİ olarak sunmak mümkün değil.. Kaybetme/Kazanma nedenleri bu...

DÜNYA VE ERDOĞAN İÇİN NE ANLAMA GELİYOR…! Burdan da bakalım mı?

Bence bu seçimin İKİ KAZANANI OLDU. Biri İMAMOĞLU olduysa, diğeri ERDOĞAN dır. NASIL mı!?

Tüm dünyadaki tepkilerin odağında, kazınmış siperleri, hatta servis edilecek manşetleri olan  HAZIRLANMIŞ bir SEÇİM SONUÇU VARDI.

Tüm DÜNYA TÜRKİYE de demokrasinin olmadığını, DİKTATÖRLÜK ve baskıların olduğunu, falan filanlar… allandıra, ballandıra BASKI aracı olarak kullanılacaktı... SİYASİ bir OPERASYONA kadar gidecek bir SÜREÇİ hazırlayacaklardı..

Demokratlar, hümanistler, çevreciler, aklınıza gelen tüm kesimler SALDIRACAKLARDI…

Olmadı! Bekledikleri gibi OLMADI… Sandıktan “MUHALEFET ÇIKTI” söz bitti…

Herşey güzel oldu!

TÜM dünya medyası TERS KÖŞE oldu… İnanı Sayın ERDOĞAN ı LİNÇ etmek için fırsat kollayan sanatçısından, aydınına, köşe yazarından, sermaye bezirganlarına herkez TERS KÖŞE oldu..

3 günlük SEVİNÇ gösterilerinden sonra hiç kimse artık Sayın ERDOĞAN için DİKTATÖR demeye cüret edemeyecek, etse de üç kuruş ehemmiyeti olmayacak..

Yani İSTANBUL seçimlerini kaybetmek, DÜNYA NEZLİNDE aksine demokrasiye ve Sayın ERDOĞAN a olan saygıyı arttırdı diyebiliriz..

Bence de Herşey güzel oldu!

HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK...

Sizce “İMAMOĞLU” için BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI ne mana ifade EDİYOR!

Benden söylemesi CHP nin yeni GENEL BAŞKANI Ekrem İMAMOĞLU olacaktır…

Gidişat bunu gösteriyor.. CHP nin alışıla gelmiş tüm kriterlerine ve güç dengelerinin ittifakına sahip bir şahsiyet olarak kısa zamanda bu koltuğa oturacaktır.. Nasıl mı?

Zamanla göreceğiz..

Herşey güzel olacak;))


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık