×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Sürdürülebilirlik için turizm ele alındı

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kurum, çevresel sürdürülebilirlik özelinde otellerin yapabilecekleri iyileştirmeler üzerine eğitim gerçekleştirdi.

Ekonomi Eskişehir 16/06/2022 20:47 16/06/2022 20:49

A- A+

İşletmelerin faaliyetlerinde çevresel, sosyal, kültürel, ekonomik, insan hakları, sağlık, güvenlik gibi konuları ele alarak daha sürdürülebilir olmalarını amaçlayan proje kapsamında ilk olarak oteller ele alındı. Ramada Plaza ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim çalışmasında, çevresel sürdürülebilirlik konusu ele alındı. Toplantıda, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kurum, çevresel sürdürülebilirlik özelinde otellerin yapabilecekleri iyileştirmeler üzerine eğitim gerçekleştirdi.
Otellere yönelik gerçekleştirilen eğitimde; sürdürülebilirlik, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, çevresel sürdürülebilirlik özelinde otellerin yapabilecekleri iyileştirmeler ele alındı. Kurum ayrıca temiz su ve sanitasyon, iklim eylemi, sudaki yaşam ve karasal yaşam odağında detaylı bilgiler paylaştı. Bu odak alanlarında Türkiye’den ve dünyadan iyi uygulama örnekleri paylaşılırken sunumun ardından katılımcılarla birlikte otelin farklı bölümlerinde iyileştirme alanları tespit edildi. Katılımcılar atık yönetimi, su yönetimi, gıdaya erişim, enerji kullanımı ve tasarrufu konularında kendi uygulamalarından bahsederek deneyimlerini de paylaştı.
Program kapsamında eğitimlerini eksiksiz olarak tamamlayan otellere, kriterlere uyum sağlamaları için belli bir zaman verilecek. Faaliyetlerini kriterler çerçevesinde dönüştüren oteller Sürdürülebilir İşletmeler Sertifikası almaya hak kazanacak. Programa katılan 12 işletme arasında Anemon, Park Dedeman, Ramada Plaza, Hilton Garden Inn, Dedepark Hotel, Soyiç Otel, Madam Tadia, Grande Arte Hotel, Sennacity Hotel, Madeen City Otel, Tymbris Hotel, Tasigo Otel yer alıyor.
 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023