×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Prof. Dr. Betül Demirci, en yüksek h index'e sahip araştırmacılar arasında

Uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index'in Google Scholar açık profillerine göre AD Scientific Index- 2022 "Turkey Top 10.000 Scientists" listesi adscientificindex.com adresinde yayınlandı.

Eğitim Bilim Eskişehir 27/12/2021 12:12 27/12/2021 12:16

A- A+

212 ülke ve 14 bin 110 üniversitedeki 712 bin akademisyenden oluşan listede Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Betül Demirci de Türk Üniversiteleri arasında sıralamaya giren öğretim üyesi olma başarısını gösterdi.
Bu kapsamda “Tıp ve Sağlık Bilimleri / Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri” alanında başarılı akademisyenler arasında yer alan Demirci, Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk 100 dünya genelinde bölgesel olarak ise ilk 10 bin en çok atıf alan ve en yüksek H index'ine sahip araştırmacı arasına girdi.

H index nedir?

H indeksi 2005 yılında UC San Diego’da bir fizikçi olan Jorge E. Hirsch tarafından teorik fizikçilerin akademik kalitesini belirlemek için bir araç olarak önerildi ve bu sebeple bazen Hirsch indeksi veya Hirsch sayısı olarak da adlandırılmaktadır yada kısaca H indeksi denir.

Birçok ülkede H indeks çok belirleyici bir kriterdir ve işe alımlardan terfiye kadar olan süreçlerde H indeksi ciddi etki etmektedir. Hatta Nobel Ödülü’nü kazanmak, araştırma burslarına kabul edilmek ve en iyi üniversitelerde pozisyon sahibi olmak gibi bariz başarı göstergeleri ile yakından ilişkilendirilir.

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023