×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

'Kasımpaşalı Erdoğan yok artık'

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Politika 18/05/2022 11:27 18/05/2022 12:15

A- A+

İYİ Parti lideri Akşener gençlere seslenerek "AK parti iktidarının ülkemizi içine soktuğu bu sarmaldan en çok da siz gençler etkileniyorsunuz" dedi. "Sen o koca kibrinle bu istekleri artık anlayamazsın sayın Erdoğan" diyen Akşener, "Bir tweet yüzünden tutuklanan gençlerimizin hislerini yargıya emirler yağdıran Erdoğan anlamaz, bir şiir okudu diye tutuklanan Kasımpaşalı Erdoğan anlardı"dedi.

Başlıksız-1


Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"19 Mayıs haftasında Atatürk Havalimanı'na dozerleri sürenlere inat onun ortaya koyduğu büyük vizyonu hayata geçirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.


Memleketin dört bir yanı kan ağlarken sarayda sefa süren utanmazlarla, hak yiyen yandaşlarla, liyakatsiz atamalarla, saçma sapan açıklamalarla, akıl dışı kararlarla ve nobran, kaba tavırlarla karşılaşıyoruz. 'Yiyecek ekmeğim yok' diyenin nankör, 'Tarlamı ekemiyorum' diyenin terörist, 'Geçinemiyorum' diyenin şükürsüz ilan edildiği yaftacı bir propagandaya maruz kalıyoruz.

Uzun zamandır geçmiş kavgaları körükleyerek, devletimizin imkanlarını kendi çıkarlarına kullanarak iktidarlarını korumaya çalışıyorlar. 20 Ocak 2020'den beri yollardayız.

AK parti iktidarının ülkemizi içine soktuğu bu sarmaldan en çok da siz gençler etkileniyorsunuz. Her birinizin yüzünde derin bir hüzün görüyorum. Mahkum edildiğiniz bu hazin tablo yetmiyormuş gibi gençliğini hakkıyla yaşayamamış adamların boş nasihatlerine, buyurgan tavırlarına maruz kalıyorsunuz. Onlar sizi hain ilan ediyor, oysa siz ülkenizden koparılmış hissediyorsunuz. Hafızası, itibarı ayaklar altına alınmış devletimiz için de, arpalığa dönen kurumlarımız için de endişeleniyorsunuz. Mutsuzlukla, umutsuzlukla mücadele ediyorsunuz ve artık yoruldunuz.


Sayın Erdoğan, bu çocuklar sadece hak ettiklerini, gösterdikleri çabanın karşılığını almak istiyorlar. Bu çocuklar cebinde 5 kuruş olmadan utana sıkıla ailesinin eline bakmayı değil, okudukları okulun, edindikleri mesleğin değerini görmek istiyorlar. Ama sen o koca kibrinle bu istekleri artık anlayamazsın sayın Erdoğan. Bu istekleri Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan anlardı. Çünkü gece aç uyumanın, yokluğun, yoksulluğun ne demek olduğunu saray sefasına kapılan sayın Erdoğan bilmez. Bir yüzükle yola çıkan Kasımpaşalı Erdoğan bilirdi. Bir tweet yüzünden tutuklanan gençlerimizin hislerini yargıya emirler yağdıran Erdoğan anlamaz, bir şiir okudu diye tutuklanan Kasımpaşalı Erdoğan anlardı. Ama Kasımpaşalı Erdoğan artık yok, bugün artık karşımızda Beştepeli 'Bay Kriz' var.

1919 ruhu, varlığı sona erdirilmek istenen bir büyük milletin istiklalini kazanmasının, ilime, bilime ve akla inanarak milli ve çağdaş bir devlete kavuşmasının ruhudur. Türkiye'nin cesur evlatları, her daim bu ruhu yaşatacak, ihtiyacınız olan umudu bu ruhta bulacaksınız. Tarihimizde her zaman istiklalimize ve istikbalimize saldırmak isteyenler oldu. Milletin evine, cebine göz dikenler oldu, yine olacak. Ama her dönemde cumhuriyetimize ve demokrasimize siper olanlar da oldu. Vatanın her karış toprağı için vazifeye atılan genç yürekler de oldu.

Bugün yine çok kritik bir dönemeçteyiz. İşgalcilerin adı değişmiş, işgal planı değişmemiştir. Damat Feritler gitmiş ama damatların sebep olduğu yıkım değişmemiştir. Kapitülasyonlar sonlanmış ama Türk vatandaşlığını pazarlayanlar türemiştir. Dün olduğu gibi bugün de iktidar sorumluluğunu yerine getirememektedir."

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023