×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Kalite ve zarafetin hazzı

04/03/2021 13:49 00/00/0000 00:00

A- A+

Ceyhan Elmas - Erhan Elmas

Kokunuz sizinle bütünleştiği zaman insanların hafızasından silinmeniz artık imkânsız hale gelir. Sık karşılaştığınız markaların aksine niş markaların isminize özel ürettikleri ürünlerle tanıştığınızda artık o ürünlerin hayatınızdan çıkmasına izin veremezsiniz. Fratelli Diamanti ile tanıştığımda tam olarak bende de bu hisleri uyandırdı. 

Markanın yaratıcıları Ceyhan ve Erhan Elmas kardeşler her parfümün hikayesini öyle güzel oluşturmuşlar ki mutlaka kendinizi bulabileceğiniz bir kokuyla buluşunca kalitenin ve zarafetin hazzını yaşayacaksınız. 

Deniz Dinçer: Aklınızda kalan ve henüz tasarlayamadığınız bir koku var mı?

Ceyhan Elmas: Aslına bakarsanız, bu sevdanın bir sınırı, bir en üst noktası yok. Ruhumuzu, tüm beceri ve tecrübelerimizi bir araya getirdiğimiz parfümlerimizde hep bu en üst çıtayı arayış söz konusu zaten. Biz yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışırken hep bir adım daha öteye gidebileceğimizi bilerek hareket ediyoruz. Bir niş parfümün sizlerin beğenisine sunulmadan önceki macerası o kadar uzun, serüveni o kadar dolu ki, bunun tamamını anlatıp, o maceraya sizleri birebir ortak edebilmemiz mümkün değil. En özet haliyle; parfümünüzün her birleşeniyle, içeriğin her bir damlasıyla ayrı ayrı haftalar ve hatta aylar boyunca özenli bir çalışma söz konusu ve tabi elbette yılların birikimi… Sevmeden yapabileceğiniz bir iş, asla değil. Gönül vermeniz gerekiyor. Gönül verdiğiniz işi eninde sonunda iyi yaparsınız, iyi bir noktaya getirirsiniz. En iyi kompozisyonu hazırlayıp, en iyinin de iyisini hayal ediyoruz.

Deniz Dinçer: İnsan bir kokuyla bütünleşmek istediği zaman seçiminde nelere dikkat etmelidir?

Erhan Elmas: Bu konuda o kadar çok şey söyleniyor, o kadar iddialı görüşler bildiriliyor ki aslında ciddi bir bilgi kirliliği söz konusu. Ben kendi düşüncemizi aktarmaya çalışayım: Parfümünüz sizi başkalarına anlatan ilk duyu organınız olan koku duygusuyla alakalı olduğundan, siz kendinizi nasıl lanse etmek istiyorsanız sizin parfümünüz odur bizce. Ürünün kalitesini, değerini, seçkinliğini, karşı tarafa geçişi belirler. Ne hissettirmek istiyorsanız, hangi duygulara hitap ediyorsanız kimliğiniz o oluyor bu geçiş sırasında. Parfümünüzü ne için kullandığınızla da ciddi bir ilgisi olduğunu düşünüyoruz. Kendi duygularınıza yönlendirdiğiniz parfüm seçimlerinizle, diğer insanlara yönlendireceğiniz parfüm seçiminiz arasında da farklar var. Parfümünüzü seçerken stabil yöntemler söz konusu değil bu bağlamda. Beğenileriniz, ruh halinizle, duygu durum değişkenlerinizle, dönemsel trendlerle ve daha bir sürü şeyle ilintili olduğundan kırmızı çizgileri, ana hatları, kuralı kaidesi de yok. İnsan psikolojisi alanında araştırmalar yapan bir arkadaşım tüm bunları çok güzel özetlemişti. “İnsan ruhu, tek bir tür parfümü sevecek ve hep onu kullanacak kadar stabil değil.” Gittiğiniz yere, yaptığınız şeye, o gün sabah kalktığınızda nasıl hissediyor olduğunuza göre seçeceksiniz o günkü kimliğinizi. Tıpkı kıyafetlerinizi seçtiğiniz gibi…

Deniz Dinçer: Hikayesi en özel olan parfümünüzü kısaca anlatabilir misiniz?

Ceyhan Elmas: İşte bugünün en zor sorusu geldi. Her parfüm kendine özel hikayesini yazdı bizim romanımızda açıkçası. Her biri başka bir kitap oluşturacak kadar detaylı ve yoğun üstelik. Araştırmalar ve arayışlar sırasında üzerimize, kıyafetlerimize, tenimize bolca içerik siniyor. Parfümlerimizden bir tanesini çalışırken üzerimize sinen kokuların birleşiminden o kadar güzel bir şey ortaya çıktı ki tesadüfen, biz o parfümü bulup oluşturmaya çalışırken, bileşenlerini ve oranlarını anlamaya çalışarak 3 farklı muhteşem koku yarattık. Hepsi de farklı yönlerde muazzam parfümler oldu. Şu anda halen serimizin içinde yüksek satış yüzdesinde yer alıyorlar. Tabi ki, kullanıcılarımızın seçimlerini etkilememek adına bunların hangileri olduğunu burada söylemeyeceğim. 

Deniz Dinçer: Parfüm hediye alınırken alan kişinin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Erhan Elmas: Her parfümün doğal görevi güzel kokmaktır ve aşağı yukarı her tip beğeniye uygun yaratılmaya çalışılır. Fabrikasyon ürünlerin böyle bir kaygısı olması elbette çok doğal. Çok geniş bir beğeni kitlesine ulaşmaları gerekiyor. Niş ürünler daha özelleştirilmiş, spesifik beğenilere göre uyarlanmış ürünler olduğundan kullanıcının tam olarak ne istediğini yakalayabilecek ürünler. Bu anlamda, eğer hediye seçeceğiniz kişiyi gerçekten tanıdığınızı düşünüyorsanız onu özel hissettirecek niş ürünler tercih edin. Herkesin beğenisini yakalamaya çalışan ortalama bir parfüme göre; özel zevklere hitap eden bir parfüm çok daha fazla memnuniyet yaratacaktır. 
Ayrıca; artık hiç kimse herkes gibi kokmak istemiyor. En bilinen, en pahalı, en çok reklamı olan parfüm doğal olarak herkesin kullandığı parfüm. Unutmayalım ki, bir şey piyasada ne kadar bolsa, değeri o kadar az olur. Ne kadar kolay bulunabilirse o kadar sıradanlaşır. Kişisel beğenilere yönelik kaygılarla hazırlanıp özelleştirilmiş her çeşit hediye, daha çok emek verilmiş olduğundan daha çok değer görür. Elbette seçeceğiniz hediye parfümün görüşünü, kutusu, ilk izlenimi etkilediğinden çok önemli. İçindeki sırrı, kaliteyi hissettirecek kadar özenli olmak durumunda. Tasarım ürünlerin doğal yapısında var bu. Her birleşenin birbirini tamamlaması gerekiyor. Bir parfüm tüm içerikleriyle meydana gelen kokusuyla; şişesi, kapağı, kutusu, rengi ve diğer tüm birleşenleriyle uyum içinde ve aynı özenle bir araya getirilmişse gerçekten güzel bir hediye olur işte o zaman.

Instagram = elmasbrothers
Instagram = fratellidiamanti
https://www.fratellidiamanti.com
 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023