×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

ETB Belarus Grodno Delegasyonu heyetini ağırladı

Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Belarus Grodno Delegasyonu heyeti ile Eskişehir tarım ve gıda sektörlerinin temsilcileri arasında toplantı ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Ekonomi Eskişehir 19/11/2021 14:13 19/11/2021 14:17

A- A+

Belarus Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Sn. Viktor Vasilyeviç Rıbak ve Grodno Belediye Başkanı Sn. Goy Meçislav Bronislavoviç, riyasetinde gelen heyet Eskişehir Ticaret Borsası’nın yapısı ve faaliyetleri hakkında ETB Başkanı Ömer Zeydan’dan bilgiler aldılar.

Eskişehir ve Belarus arasındaki ekonomik ve ticari işbirliği fırsatlarının görüşüldüğü ziyarette, tarımsal ekonomilerin artış göstermesi için geliştirilebilecek politikalar üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Eskişehir Ticaret Borsası’nın işlevleri ve faaliyetleri ile yapılan projeler hakkında bilgiler veren ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, Belarus Heyeti’ni ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan Zeydan ziyaretçilerine Eskişehir’in meşhur bozasını, tahin ve met helvasını ikram etti. 

Eskişehir Ticaret Borsası üyeleri, Eskişehir’in tarım ve gıda firmaları, Belarus temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler.

Büyükelçi Rıbak, kendilerine gösterdikleri misafirperverlik ve hazırlanan kapsamlı organizasyon nedeniyle Başkan Ömer Zeydan ve ekibine teşekkür ederek Eskişehir lezzetlerinden çok memnun kaldığını ve ETB nin çok yüksek 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2021