×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Çocuğunu youtuber yapmaya kalkanlara kötü haber

Sosyal medyada çocuklarının videoları üzerinden kazanç elde etmeye çalışan anne ve babalara kötü haber geldi.

Gündem Eğitim 20/05/2022 14:58 20/05/2022 15:00

A- A+

Sosyal medyada ve daha çok Youtube üzerinden  çocuklarının videolarını yayınlayan anne ve babalar, Çocuk hakları alanında çalışan avukat Şahin Antakyalıoğlu tarafından  CİMER’e şikâyet edildi.

Suçlama: Çocuklarını istismar ediyorlar


Hürriyet'in haberine göre Avukat Antakyalıoğlu, şikâyet dilekçesinde, söz konusu hesap sahiplerinin çocuklarını istismar ettiklerini, çocuklar üzerinden para kazandıklarını belirtti. Avukat, şikâyet dilekçesinde “Çocuklar, çocuk ticareti mağduru haline getirilmiştir" dedi.

Bu tür hesaplar kapatılsın...


Anne ve baba, TCK 232. ve 233. maddelerinde yer alan, aile bireylerine kötü muamele suçunu ve aile hukukundan kaynaklanan yükümlüğünün ihlali suçunu işlediklerini savunan Avukat Antakyalıoğlu, "Bu ve benzeri hesapların kapatılmasını anne, baba hakkında adli soruşturma başlatılmasını ve çocuk hakkında Çocuk Koruma Kanunu kapsamında işlem yapılmasını talep ediyorum” dedi.


CİMER de şikâyeti gereğinin yapılması için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Çocuk Polisi de dilekçeyi “sosyal medya / internet üzerine paylaşım yapan şahıs/ şahısların bilgilerinin araştırılması” için Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderdi.

 

Sosyal medyada konuyla ilgili yoğun çaba gösteren "dijital baba" olarak bilinen Organ Toker ise bu konuyu paylaşarak;

"Bunun için çok uğraştık. Herkesin payı çok. Her gün Cimer'e yüzlerce şikayet gitti ve soruşturma başladı.

Şimdi sıra içeriklerine çocukları koruyan uyarıları koymayan YouTuber şahsiyetlerinde. Hep birlikte yapıyoruz" ifadeleri ile tüm anne babaları göreve çağırdı"

 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2022