×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Çakırözer'den erken seçim çağrısı

Eskişehir kahvehanelerinde halkı dinleyen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, erken seçim çağrısı yaptı

Ekonomi Eskişehir 19/11/2021 14:59 19/11/2021 15:00

A- A+

Arka arkaya gelen zamlardan sonra yaşamı zorlaşan emeklileri dinleyen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşları dinledi.

Geçim sıkıntısı çektiklerini çeşitli örneklerle anlatan yurtttaşların şikayetlerini dinleyen  Çakırözer, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Anadolu’nun dört bir yanında emeklilerimizi, emekçilerimizi, çiftçilerimizi, işsizlerimizi, sendika ve sivil toplum örgütlerimizi dinliyoruz. Eskişehir’imizde de, Erzurum’da da, Kayseri’de de tüm kesimler perişan durumda! Özellikle emeklileremiz için en düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslenmeli. Açlık sınırının altında kalan asgari ücret de yaşanılabilir seviyeye çıkartılmalı” dedi. 

Erken seçim çağrısı


Yapılan çalışmalarda halkın yüzde 90’ının Türkiye’nin acil çözülmesi gereken sorunların başında ekonomik kriz, işsizlik ve geçim sıkıntısını gördüğünü dile getiren Çakırözer, “Sadece 9 ayda kredi kartı harcamaları yüzde 40 artmış. Nüfusun yüzde 75’i borçlu. Mutfaklardaki, ceplerdeki yangından haberdar olmayan Saray iktidarının ise ne zamlar ne de vatandaşın alım gücü umurunda değil. Emekli artık torununa verecek harçlık bulamıyor, markette gidemeyecek duruma geldi. En düşük emekli maaşı asgari ücrete endekslenmeli. açlık sınırının altında kalan asgari ücret yaşanılabilir seviye çıkarılmalı. Emeklinin, emekçinin, memurun, çiftçinin, esnafın, 84 milyonun geleceği için, bu kötü gidişatı durdurmak için hemen seçim” değerlendirmelerinde bulundu. 
 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2021