×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Büyükşehir Belediyesi halk dansları topluluğu kuruyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 16-35 yaş aralığındaki vatandaşlar için kuracağı Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları başladı.

Eskişehir 28/01/2022 12:35 28/01/2022 12:48

A- A+

28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek kayıtlar online olarak yapılacak.
bir çok farklı branşta sporcu yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi, halk dansları öğrenmek isteyen vatandaşlar için Halk Dansları Topluluğu kurarak hizmet verecek. Başvuru ve eğitimlerin ücretsiz olacağı Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nda, kayıtlar www.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Site üzerinden spor hizmetleri kısmını ziyaret ederek kayıt başvurularını yapacak olan vatandaşlar, ayrıca 0222 335 08 00 numaralı telefondan da konu hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Başta Eskişehir’in halk dansları olmak üzere Türkiye’deki çeşitli yöresel dansların öğrenileceği Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları tamamlandıktan sonra oluşturulacak gruplarla eğitimleri kısa zamanda başlayacak.
16-35 yaş grubundaki kadın, erkek tüm Eskişehirlileri topluluğa kayıt için beklediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, halk dansları öğrenmenin ve öğretmenin kültürümüzü gelecek nesillere aktarmanın en önemli yollarından biri olduğunu ifade ettiler.
 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2023