×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Bu şehir hepimizin

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin, hem Eskişehirliler hem de şehrimizi ziyaret eden turistler tarafından oldukça beğenilen, heykel, köprü ve duvar boyama çalışmalarına verilen zararlar, kent estetiğini bozuyor.

Eskişehir 22/10/2021 14:02 22/10/2021 14:04

A- A+

Porsuk Çayı üzerinde bulunan rengarenk köprülerin boyalarına ve köprülerin üzerinde bulunan işlemelere vidaları sökülerek zarar verildiğini tespit eden Büyükşehir Belediyesi çalışanları kent estetiğine zarar veren vatandaşları, şehre güzellik katan ögeleri koruma konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Porsuk Çayı’nı temiz tutalım mesajı vermesi için bölgeye yerleştirilen ve üzerinde “Allah Rızası İçin Porsuk Çayı’nı Kirletmeyin” yazan Balık Tutan İhtiyar heykelinin kovasının ise çöp kovası gibi kullanıldığı tespit edildi. Ekiplerin rutin kontrollerinde ortaya çıkan bir diğer görüntü kirliliği de, Büyükşehir Belediyesi sanatçıları tarafından özenle trafolara çizilmiş resimlerin üzerine yapıştırılan korsan afişler oldu. 

Tespitler sonrası zarar gören yerlerde onarım çalışmalarının ivedilikle yapılacağını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Yaşadığımız şehri temiz tutmak ve güzelliğini korumak zorundayız. Eskişehir'imiz için yaptığımız çalışmalara bu şekilde zarar verilmesi asla kabul edilemez. Bu konularda vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü bu şehir hepimizin evi” ifadeleri ile kent estetiğine zarar verenlere tepki gösterdiler.
 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2021