×

Kurumsal

Künye Kullanım Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Haber Kategorileri

Bolu Gündem Politika Bilim-Teknoloji Eğitim Ekonomi Sağlık Spor Medya-Magazin Eskişehir Ankara Ankara Bursa Bilecik Afyon Küyahya Dünya Eskişehirspor

Medya

Foto Galeri Web TV Canlı TV

Makaleler

Yazarlar Makaleler

Servisler

Seri İlanlar Firma Rehberi Biyografiler Nöbetçi Eczaneler Namaz Vakitleri E-gazete Faydalı linkler Puan Durumu Fikstür Anketler

Destek

Üye Ol Giriş İletişim

Dacia baştan aşağı yenilendi

Dacia, kısa süre önce Bigster konseptiyle ipuçlarını verdiği yeni görsel kimliğini tanıttı.

Bilim 18/06/2021 11:46 00/00/0000 00:00

A- A+

Kimliğe sadık kalındı

Dacia, kısa süre önce Bigster konseptiyle ipuçlarını verdiği yeni görsel kimliğini tanıttı. Dacia DNA'sına sadık kalınarak daha modern ve dijital bir marka için yenilenen görsel kimliğin, sadelik ve sağlamlığın somut bir örneği olarak öne çıktığı açıklanıyor. Markanın “outdoor” tarafını vurgulayan yepyeni tasarım dili, bu aydan itibaren kademeli olarak uygulanacak.

Yeni logo tasarlandı

Dacia'nın yeni görsel kimliği, yeni bir logo ve amblem ile ön plana çıkıyor. Bu iki yeni tasarım, markanın özünü vurgulamaya çalışan “Tasarım Ekibi” tarafından şirket içerisinde yaratılmış. Yeni logo birbirlerine ters bir görüntü sunan “D” ve “C” harflerinden oluşuyor. Dacia ismi de logoyla uyumlu yeni bir yazı tarzına sahip.

Dacia markası yeni renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Bunlardan biri olan Haki Yeşili, markanın doğaya olan yakınlığını öne çıkarırken, müşterileri için güçlü bir referans noktasını ve ikonik Duster gibi Dacia modellerinin kendilerini gösterdiği bir araziyi çağrıştırıyor. Yardımcı renkler skalayı tamamlıyor. Kum Rengi, Koyu Haki ve Terakota toprak renkleri olarak sunulurken, diğer iki renk olan parlak turuncu ve yeşil ise daha "teknolojik" bir his yaratıyor.

Yeni marka kimliği, Haziran 2021'den itibaren markaya özel siteler, reklamlar ve broşürler vasıtasıyla hayata geçirilmeye başlanacak. Dacia satış noktaları da 2022'nin başından itibaren kademeli olarak yeni marka kimliğine geçecek. 2022'nin ikinci yarısından itibaren ise araçlarda yeni logo ve amblem kullanılacak. 

YORUM YAP

Yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Giriş için lütfen tıklayınız

haber yazılımı, haber paketi, haber scripti | Copyright © 2021