Bahçeli'nin teşekkür turunda ilk durak söğüt

Bilecik

GÜNDEM 13.07.2019, 15:29 13.07.2019, 15:29
Bahçeli'nin teşekkür turunda ilk durak söğüt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası kazanılan belediye takdir-tebrik-teşekkür turuna Bilecik'in Söğüt ilçesinde başladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin startını da verdiği Söğüt'te ilk olarak Osmanlı Devletinin kurucu Osman Gazi'nin babası Kayı Aşireti Beyi Ertuğrul Gazi'nin türbesinin ziyaret eden, burada Kayı Alp'lerinin nöbet değişimini seyreden Bahçeli, türbede dua etti.
"Takdir-Tebrik-Teşekkür ziyaretimiz kapsamında ilk durak olarak Söğüt’ü belirledik"
Ardından Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever'in makamında ziyaret eden Bahçeli, daha sonra belediye bahçesinde toplanan kalabalığa seslendi. Ruhunda dev bir çınarı büyüten; Türk tarihine altın harflerle geçen, mukadderatımızın ana damalarından birisi olan Söğüt’te bulunmak muazzam bir bahtiyarlık olduğunu söyleyen Bahçeli, sözlerine söyle devam etti;
"31 Mart Mahalli İdareler Seçim Kampanyamızı ecdat yadigarı bu kutlu topraklardan başlatmıştık. İlk açık hava toplantımızı burada yapmıştık. Sefer bizden zafer Allah’tan demiştik. Gayretin bizden takdirin sizlerden olduğunu ifade etmiştik. Söğüt’ün ehline, hak edene, layık olana emanet edileceğine inanmış, bunu söylemiş, bunu dile getirmiştik. Hamd olsun yanılmadık, mahcup olmadık.Söğüt bizi yalnız bırakmadı, arkamızda koskoca Türk tarihi gibi durdu. 31 Mart mahalli idareler seçim kampanyamıza Söğüt’ten nasıl başlamışsak, bu seçim sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasi sorumluluğuna geçen belediyeleri takdir-tebrik-teşekkür ziyaretimiz kapsamında ilk durak olarak Söğüt’ü belirlemiş bulunuyoruz. Söğüt’ün bereketiyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Söğüt’ün tarihi emanetleriyle geleceğe yürüyoruz. Söğüt varsa güç vardır, güven vardır, güvence vardır, kaynak vardır, kudret vardır, istikbal vardır, istiklal vardır. İlhamımızı şerefli tarihimizden alıyoruz. İlkelerimizi yüksek ruh kökümüzden alıyoruz. Cesaretimizi rahmetle yad ettiğimiz muhterem ecdadımızdan alıyoruz. Kırılmayan çizgimizle, kısırlaşmayan sevgimizle, kısılmayan nefesimizle, kısalmayan hedeflerimizle aziz milletimize, değerli Söğütlü kardeşlerimize hizmet etmenin amaç ve arzusunu taşıyoruz."
"Söğüt’e verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz"
Bahçeli, Söğütle birlikte daha umutlu olduklarını söyleyerek, "Emanet başımızın üstündedir. Emanete rikkat ve riayet boynumuzun borcudur. Çok çalışacağız, Söğüt’e verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz. Yerimizde saymayacağız, yılgınlığa düşmeyeceğiz, bir günümüz diğerine eşit olmayacak. Şunu biliniz ki, Söğüt’ün yüzünü kara çıkarmayacağız. Vaatlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Hedeflerimizin gerisine düşmeyeceğiz. Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele edeceğiz. Söğüt için gövdemizi taşın altına koyacağız. Ne demişsek yapacağız, neyi söylemişsek başaracağız. Neyin sözünü vermişsek yerine getireceğiz. Türk milleti, 31 Mart seçimlerinde bizlere güvenini göstermiştir. Cumhur İttifakı’na verdiği değeri ispatlamıştır.31 Mart’ta Söğüt kazanmış, huzur kazanmış, Türkiye kazanmıştır. 31 Mart’tan ülkemiz güçlenerek çıkmıştır" dedi.

"31 Martta Türk milleti dünyaya demokrasi dersi verdi"
MHP lideri Bahçeli, 31 Martta Türk milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğin söyleyerek, "31 Mart seçimlerinde 1’i büyükşehir, 10’u il, 133’ü ilçe, 89’u belde olmak üzere toplam 233 belediye başkanlığının yönetimi milletimizin desteğiyle partimize geçmiştir. Kara kampanya mucitleri ters köşeye yatmışlardır. Müfteriler hayal kırıklığına uğramışlardır. Karamsarlık ve kötümserlik aşılayanlar şaşkına dönmüşlerdir. Cumhur İttifakı ülke genelinde müstesna bir başarıya ulaşmıştır.2023 hedeflerinin önü açılmıştır.2053 ve 2071 hedefleri teyit edilerek desteklenmiştir. Milli bekamız pekişmiştir. Milli birlik ve dayanışma ruhu perçinlenmiştir. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin resmen uygulamada olduğu bir dönemde Cumhur İttifakı’nın oy oranı ve belediye sayısı itibariyle öne çıkması ülkemiz adına memnuniyet vericidir" dedi.

"Türkiye sistem tartışmalarını sonlandırmıştır"
MHP lideri Bahçeli 15 Temmuz sonrası yeni bir hükümet sistemiyle ilgili doğan zorunlu arayışlar çok değerli ve saygın bir mutabakatla sonuçlandığı söyleyerek, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin takdir ve tasdikiyle yönetim hayatımıza girmiş, ülkemiz Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Söğütlü kardeşlerimin geleceğidir, Türkiye’nin huzur anahtarı, istikrar adası, güvenlik zırhıdır. Bu yeni sistemde belirsizliklere yer yoktur, istikrarsızlıklara fırsat yoktur, çift başlılığa müsaade yoktur, hükümet bunalımlarına geçit yoktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hedef alarak değişmesini, yeni bir referandumla eski sisteme dönülmesini isteyenler bir defa samimi değildir, iyi niyetli değildir, dürüst değildir. CHP Genel Başkanı, en güzel başkanlık sistemi Amerika’da var, oturalım konuşalım diyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tartışalım istiyor, surda gedik açmayı planlıyor. Türkiye sistem tartışmalarını sonlandırmıştır. Bu sayfa uzlaşmayla kapanmıştır" dedi.

"CHP’nin Amerika hayranlığı esir düşmüş bir siyasetin numunesi"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin Amerika hayranlığı esir düşmüş bir siyasetin numunesi olduğunu söyleyerek, "Çok tehlikeli bir zihniyetin ürünüdür. Bunların ne duruşu milli, ne bakışı yerli, ne de teşhisleri isabetlidir.
Aşağılık kompleksinin pençesine düşen CHP’nin Türkiye’yi yabancı ülkelerin gözüyle değerlendirmesi yıkım ve yozlaşmadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu toprakların tarihsel kazanımına, bu milletin soylu vasıflarına, Türk-İslam kültür ve müktesebatına uygundur, uyumludur. CHP’nin taşeron ve hacizli siyaseti alenileşmiştir. Başta CHP’li yöneticiler olmak üzere, kabahat ve kusurlarını yeni hükümet sistemine yüklemeye teşebbüs edenler Türkiye’nin istikbalinden ziyade kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizlerdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhurla Cumhuriyeti kucaklaştırmıştır. Cumhur var, Cumhuriyet yok diyen siyasi garabetlerin aslında ahlak erozyonuna uğradıkları, aidiyet sancısı çektikleri, şahsiyet depremi yaşadıkları kesindir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; iradeyle istikrarı buluşturmuş, icraat ile sürati kaynaştırmış, hukuk ile demokrasiyi kuvvetlendirmiş, beka ile beraberliği uyarmış, tarihle coğrafyayı uyandırmıştır"
ifadelerine yer verdi.

"Türkiye 16 Nisan 2017’da büyük bir yönetim reformunu demokratik ve hukuki vasıtalarla hayata geçirmiştir"
MHP lideri Bahçeli; güçlü Türkiye, güçlü Meclis, güçlü yargı, güçlü yürütmenin somutlaştığını anlatarak, "Yeni hükümet sistemine yönelik yıpratma taktikleri beyhude bir gayrettir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlenmesi maksadıyla, eğer aksayan tarafları tespit edilmişse ve bu aksaklıkların düzeltilme ihtiyacı doğarsa elbette bunun gereği de yapılacaktır. Yapıcı tekliflere, samimi düşünce ve değerlendirmelere duyarsız kalmak sorumluluk ruhuyla bağdaşmayacaktır. Amaç yeni hükümet sisteminin yerleşmesini, devlet ve toplum hayatına iyice kök salmasını temin etmek olmalıdır. Türkiye 16 Nisan 2017’da büyük bir yönetim reformunu demokratik ve hukuki vasıtalarla hayata geçirmiştir. Bu reformu kirletme ve kötü gösterme niyetleri asla doğru değildir. Milletin evet dediği bir yönetim sistemini karalamak, hatta günahkâr göstermek bizatihi millete hakaret ve hıyanettir. Geldiğimiz bugünkü aşamada, devlet çarkı emniyetle dönmektedir. Türkiye boğuştuğu sorunları aşacak güçtedir. İç ve dış odakların ülkemize yönelik kumpasları tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bir kez daha püskürtülecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin ümididir. Kurucu ruha, kuruluş ve kurtuluş şuuruna tamamıyla uygundur. Tehditler artık işlemeyecektir. Tehlikeler mutlaka bertaraf edilecektir. Bir ve beraber olursak hiçbir karanlık ve kötü emel sahibi şirret emellerine muvaffak olamayacaktır. Yüreklerimiz toplu vurursa, zalimler imanla yükselen surumuzu aşamazlar. El birliği yaparsak, güç birliğiyle hareket edersek Türkiye'nin önünde hiçbir hain duramaz" dedi.

"Cumhur İttifakı bu neslin ta kendisidir"
Bahçeli, Cumhur İttifakının, Ötüken’den Söğüt’e dalga dalga büyüyen muzaffer ahlak olduğunu ifade ederek, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kökü mazide olan parlak bir atidir. CHP’nin tezviratları boştur, ademe mahkumdur. İplikçilerin ve siyasi bölücülerin çürük tezleri boşunadır, alçalmaya mecburdur. Bunlar ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’nin 2023 azmine taş koyamayacaklar. Söğüt misyonuyla geleceğinin vizyonunu çizen Türk milletinin yürüyüşünü durduramayacaklar. İnandık, başaracağız. İman ettik, bekamızı koruyacağız. İddialıyız, badireleri ve belaları teker teker alt edeceğiz. Biz Türk milletiyiz. Biz Türkiye’yiz. Biz Söğüt ocağından buram buram tüten fatih nesli, fetih mirasçılarıyız. Bilinsin ki, Cumhur İttifakı bu neslin ta kendisidir, fetih mirasının da sonuna kadar gözü kara bekçisi olacaktır" dedi.

"Ben değil, biz diyeceğiz"
Bahçeli son olarak MHP'li belediye başkanlarına seslenerek, "Bize göre, belediye demek umuda aralanan kapı, ufuk ötesine açılan kavrayış demektir. Belediye demek, hakka hürmet, halka hizmet, hakikate sadakat demektir. Belediye demek, akıl, ahlak ve adalet üçgeninde kul hakkını gözeten, emanete vefa gösteren, erdemli yönetime gövdesini yerleştiren adanmışlık ve inanmışlık demektir. Belediye yönetimlerini üstlendiğimiz hiçbir vatan köşesinde, kalp kırmayacağız, hiç kimseyi incitmeyeceğiz, kutuplaşmaya izin vermeyeceğiz. Hoca Ahmet Yesevi ne güzel de buyurmuş: 'Kalp kırmak, Allah-ü Teala’yı incitmek demektir.' Nitekim bu hususta hem titiz, hem de vicdani teyakkuz halinde olacağız. Ben değil, biz diyeceğiz. Ama biz içindeki sayısız beni görmezden gelmeyeceğiz. İnsanımızın ümitlerine dokunacağız, herkese samimiyet ve şefkat göstereceğiz. Belediye Başkanlarımız güçlerini koltuklarından değil, kalplerinden, kafalarından ve karakterlerinin asil vasıflarından alacaklar. Makam tutkusuna kapılıp kişilik ve kimlik ölçülerinden kopmayacaklar. Mert olacaklar, namerde eyvallah etmeyecekler. Hukukun çizgisinden, helalin yolundan asla savrulmayacaklar. Millet sevdasından bir an olsun ayrılmayacaklar. Çalışmaktan gocunmayacaklar. Üretmekten, üretken belediyeciliğimizi anlatmaktan yorulmayacaklar. İtidalli olacaklar. Önce tedbir, sonra tevekkül diyecekler. Sağduyulu hareket edecekler. Sabır gösterecekler" dedi.
Bahçeli konuşmasının ardından karayolu ile Kütahya'ya geçti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner6
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:08
İkindi 17:05
Akşam 20:36
Yatsı 22:19
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 30 61
3. Sivasspor 30 54
4. Galatasaray 30 52
5. Beşiktaş 30 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 30 36
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Kayserispor 30 31
15. Konyaspor 30 30
16. Malatyaspor 30 29
17. Çaykur Rizespor 30 29
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 33 89
2. Man City 33 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 33 48
9. Burnley 33 46
10. Tottenham 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 33 43
13. Southampton 33 43
14. Crystal Palace 33 42
15. Brighton 33 36
16. West Ham 33 31
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 33 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 34 77
2. Barcelona 34 73
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 34 54
6. Getafe 34 53
7. Real Sociedad 34 51
8. Athletic Bilbao 34 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 34 45
12. Levante 34 43
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 34 28
20. Espanyol 34 24