Şehir Konuşmaları'nda sıra başarılı öğrencilerin

Tepebaşı Belediyesi tarafından sürdürülen Şehir Konuşmaları’nın üçüncü bölümünde Eskişehirli lise öğrencilerinin başarı öyküleri ele alındı.

ESKİŞEHİR 06.09.2021, 12:16 Abone ol: google news
Şehir Konuşmaları'nda sıra başarılı öğrencilerin

Eğitimci yazar Gencer Aytüre’nin hazırlayıp sunduğu Şehir Konuşmaları programının üçüncü bölümü, online olarak Eskişehirliler ile buluştu. Tepebaşı Belediyesi’nin Youtube kanalından yayınlanan Şehir Konuşmaları programında Aytüre’nin konukları; akciğer kanseriyle ilgili proje geliştiren Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi Beril Kurban, Uluslararası Bilim Temelli Bilgi Yarışmasında Coğrafya dalında dünya birincisi olan Özel Şehir Koleji öğrencisi Ata Karahan ile hazırladıkları projelerle TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması’nın Türk Dili ve Edebiyatı alanında birinci olan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Arda Uzunoğlu, Robotik Kodlama alanında üçüncü olan Yeni Çizgi Koleji öğrencisi Halid Yıldırım, Tarih alanında teşvik ödülü alan ETİ Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri İlayda Kandilci ve Arda Polat oldu.

Programda Aytüre ve konukları; bilim, teknoloji, edebiyat, tarih ve bu alanlarda gerek ulusal gerekse uluslararası gerçekleştirilen yarışmalar üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Projeleri ve aşamaları hakkında detaylı bilgiler veren başarılı öğrenciler, projelerini hayata geçirmeleri noktasında kendilerine destek olan danışman öğretmenlerine de teşekkürlerini iletti. Program, öğrencilerin geleceğe dair hedeflerinden bahsetmeleriyle sona erdi.

Şehir Konuşmaları programın tamamı, Tepebaşı Belediyesi’nin “tepebasibld” adlı Youtube kanalından izlenebiliyor.
 

23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:14
Güneş 06:37
Öğle 12:56
İkindi 16:22
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 16
2. Altay 7 15
3. Beşiktaş 7 14
4. Trabzonspor 6 14
5. Hatayspor 7 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Kayserispor 7 11
9. Karagümrük 7 11
10. Galatasaray 7 11
11. Sivasspor 7 9
12. Adana Demirspor 7 9
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Başakşehir 7 6
16. Malatyaspor 7 6
17. Kasımpaşa 6 5
18. Göztepe 7 5
19. Giresunspor 7 2
20. Rizespor 7 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Ankaragücü 7 15
3. Erzurumspor 7 15
4. Eyüpspor 7 13
5. Bandırmaspor 7 12
6. Tuzlaspor 6 11
7. Kocaelispor 6 10
8. Manisa FK 7 9
9. Menemenspor 7 8
10. Gençlerbirliği 7 8
11. Boluspor 6 7
12. Samsunspor 5 7
13. İstanbulspor 6 7
14. Altınordu 7 7
15. Adanaspor 7 6
16. Denizlispor 6 6
17. Balıkesirspor 6 6
18. Bursaspor 7 5
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 5 12
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 6 9
12. Watford 6 7
13. Leicester City 6 7
14. Wolverhampton 6 6
15. Crystal Palace 5 5
16. Southampton 6 4
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Real Sociedad 7 16
3. Sevilla 6 14
4. Atletico Madrid 7 14
5. Rayo Vallecano 7 13
6. Barcelona 6 12
7. Real Betis 7 12
8. Valencia 7 11
9. Osasuna 7 11
10. Athletic Bilbao 7 10
11. Villarreal 6 8
12. Mallorca 7 8
13. Espanyol 7 6
14. Cádiz 7 6
15. Elche 7 6
16. Celta de Vigo 6 4
17. Levante 7 4
18. Granada 6 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 7 0