"Savaşmaya devam edeceğiz"

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören, camiadan gelen istifa baskılarıyla ilgili olarak, görevi bırakmayıp savaşmaya devam edeceklerini söyledi.

ESKİŞEHİR 07.02.2021, 12:55 07.02.2021, 13:38 Abone ol: google news
"Savaşmaya devam edeceğiz"

Başkan Akgören, dün Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında çok merak edilen konulardan biri olan yönetim olarak istifa edip kongreye gidip gitmeme yönündeki soruya da cevap verdi. 

Akgören, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü Yönetim Kurulu’yla toplantı yaptıklarını ve devam etme yolunu seçtiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü yönetim kurulumun tamamının katıldığı büyük bir toplantı gerçekleştirdik. Kendilerine her şeyi söyledim. Önümüzde 3 yol var. Ya teşekkür edip, kulübün anahtarını Valimize teslim edeceğiz, ya Mart’a kadar yine görevimizi bıraktığımızı söyleyip kongre izinlerinin verilmesine kadar göreve devam edeceğiz ya da yapmış olduğumuz projeleri hayata geçirme adına bu savaşa devam edeceğiz. Herkesin fikrini söylemesini istedim. Şavaşıyor muyuz, bırakıyor muyuz? Göreve geldiğimizden beri takım 43 maça çıktı, 3 galibiyet, 8-9 mağlubiyet aldı. Geri kalan maçlarda mağlup oldu. Buna ne sinir sistemi dayanır, ne insan vücudu dayanır, buna kolay kolay kimse dayanmaz. Sabır taşı olsa çatlar. Bu kadar başarısız bir tabloda zaman zaman aramızda gerginlikler olabiliyor. Bu işi bırakmanın gerektiğini söyleyenler çoğalabiliyor. Ama biz bu görevi alırken hiç kimseye kısa süre için başarı sözü vermedik. Sportif başarı hariç idari olarak başarılı olduğumuzu düşündüğüm için devam kararı aldık. Taraftarımız ve camiamız bize destek verdiği sürece Eskişehirspor'un borçlarını bitirip güzel günler görene kadar görevimizin başındayız."

Başkan Akgören, yönetimden 3 ismin geçtiğimiz günlerde istifa ettiğini de sözlerine ekledi. 

açık
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:45
Öğle 13:00
İkindi 16:51
Akşam 20:05
Yatsı 21:36
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P