“Okumak dayanışmayı, dayanışma bağışıklığı güçlendirir”

SES Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Adına Dr. Birtürk Özkavak Basın açıklamasında bulundu.

ESKİŞEHİR 10.05.2020, 13:09
“Okumak dayanışmayı, dayanışma bağışıklığı güçlendirir”

yapılan açıklamada:

"Bildiğiniz gibi ölümcül ve bulaşıcı bir salgın hastalığın ortasındayız. Dünyayı kasıp kavuran COVID-19;yıkıcı etkileriyle sürüyor.İnsanlarıöldüren, kurtulanların büyük çoğunluğunu ise işsiz, yoksul ve aç bırakan bir salgınla karşı karşıyayız. Ve bu salgına karşı verilen mücadelenin ön saflarında hayatlarını, geleceklerini hiçe sayarak, her an hastalığı yakınlarına bulaştırma korkusuyla yaşayan Sağlık Emekçileri var. Maalesef birkaç ay içinde binlercesi hastalığa yakalandı ve onlarcası hayatını kaybetti. 
Onlar, topluma karşı görevlerini en iyi şekilde yapmak ve ettikleri yemine bağlı kalmak istiyorlar. Şiddete maruz kalmadan, ötelenmeden, örselenmeden. Kısaca “yaşatmak için yaşamak” istiyorlar. Ama ne yazık ki onların bu özverisine verilen yanıt göstermelik alkışlar ve adaletsizlik liyakatsizlik olarak sürüyor.
Elbette sendika olarak bu süreçte en önemli görevimiz; sağlık ve sosyal hizmet emekçileriyle dayanışmak, yardımlaşmak, SES’leri olmak. Bu amaçla yürüttüğümüz birçok faaliyetin yanında “SES’Lİ DAYANIŞMA” adı altında bir dayanışma ve moral etkinliği oluşturmaya karar verdik. İlimizin çok değerli yazar, şair ve yayıncı dostlarımızın katkısı ve rehberliğinde yola çıktık. İlimizdeki Hastaneler, Aile Sağlığı Merkezleri ve diğer tüm sağlık kurumlarındaki üyelerimize, ülkemizin çeşitli illerinde yaşayan yazar ve şair dostlarımızdan, isimsiz kahramanlarımıza hitaben yazılmış birer mektup göndermelerini rica ettik. Sağ olsunlar birçoğu mektuplarıyla beraber kitap bağışında da bulundu. Mektuplarla beraberkitap, kolonya ve sabundan oluşan bir set hazırlayarak tüm üyelerimize dağıtmaya başlıyoruz. Elbette süreçte tüm sosyal mesafekurallarına uyarak gerekli önlemleri alarak arkadaşlarımıza ulaşacağız. Bir kez daha dayanışmanın birlikte mücadele etmenin haklı gururunu yaşayacağız. Salgında gösterdikleri özverili çabaya şükranlarımızı sunacağız.
Mayıs ayının ortalarına kadar sürecek olan dayanışma etkinliğimize katılan ve katılacak olan tüm dostlarımıza tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri adına teşekkür ediyoruz. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmak umuduyla…
Salgın bitecek bilim ve dayanışma kazanacak"

İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner6
12°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:26
Öğle 13:01
İkindi 16:56
Akşam 20:25
Yatsı 22:07
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P