Eskişehir'in acı kaybı

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurbiye Uz (48) yaşamını yitirdi.

ESKİŞEHİR 08.03.2021, 15:07 Abone ol: google news
Eskişehir'in acı kaybı

Köprübaşı’nda bulunan Hava Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel'e ait heykelin sanatçısı, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurbiye Uz, geçirdiği ameliyat sorasında gelişen komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden dekan yardımcısı Profesör Nurbiye Uz için Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal taziye mesajı yayınladı. Erdal, yayınladığı taziye mesajında, “Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Profesör Nurbiye Uz'u beklenmedik şekilde erken kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, öğrencilerine ve Anadolu Üniversitesi ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

Heykeltraş ve rölyef sanatçısı olan Uz, birçok kamu ya da özel kuruma heykel, rölyef, kabartma eserler yaptı. Köprübaşı'nda 1964 de Kıbrıs'ta şehit olan Plt. Yzb. Cengiz Topel'in heykeli de yine onun eseri. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de Uz'un ölümünün ardından bir mesaj yayımladı. Büyükerşen mesajında "Köprübaşı’nda bulunan Hava Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel'e ait heykelin sanatçısı, Anadolu Üniversitemizin değerli akademisyenlerinden Prof. Dr. Nurbiye Uz’u kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

17°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P