EsEs Token'ın detayları paylaşıldı

Eskişehirspor, taraftar projesi Es Es Token ile ilgili detayları kulüp ve Bitci Teknoloji yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

ESKİŞEHİR 03.03.2021, 14:16 03.03.2021, 15:24 Abone ol: google news
EsEs Token'ın detayları paylaşıldı

Eskişehirspor, geçtiğimiz günlerde açıkladığı taraftar Token projesinin detaylarını Yeni Eskişehir Stadyumunda düzenlenen bir basın toplantısında paylaştı. 

Düzenlenen toplantıya Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören, Projeler ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Asbaşkan Özgür Marankoz, Bitci Teknoloji CEO'su Onur Altan Tan ile Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Danişment katıldı. 

Milli ve yerli bir firmayla anlaştık

Açıklamalarda bulunan Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, "Çağımızın gerektirdiği uygulamaları, kulübümüze entegre ederek çağı takip etmeye çalışıyoruz. Dünyada son yıllarda çok fazla öne çıkan kripto para teknolojisi konusunda yeni bir işbirliği yaptık. Bu konuda en donanımlı, seviyesi en iyi noktaya gelen Bitci Teknoloji firması ile anlaştık. Bu anlaşmayı yaptığımız için çok mutluyuz. Kendilerinin çok sağlam bir altyapısı var. Milli ve yerli bir firma ile anlaştık. Bu anlaşmanın sağlanması konusunda ciddi emekler veren yönetici arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz anlaşmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kulüplere rekabet avantajı sağlayacak

Bitci Teknoloji'nin yaklaşık 3 yıl önce blockchain ARGE şirketi olarak kurulduğunu ifade eden CEO Onur Altan Tan ise "Blockchain temelli iş birliklerinin dünya spor endüstrisinde her geçen gün güç kazandığını görüyoruz. Benzer projelerin Türkiye’de de yaygınlaşması, Türk sporunun finansal yeterliliğinin ciddi biçimde sorgulandığı günümüzde kulüplerimize de önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır” dedi. 

Eskişehirspor ile hayata geçiirdikleri token projesinin sadece kulübe önemli bir maddi gelir sağlamakla kalmayacağını aynı zamanda taraftarlık deneyimini de ayrı bir boyuta taşıyacağını ifade eden Onur Altan Tan, "Bu tarz projelerin hayata geçmesinde spor kulüplerimizin yöneticilerinin ortaya koyduğu vizyon da çok önemli. Bu kapsamda Eskişehirspor Kulüp Başkanımız Mustafa Akgören başta olmak üzere bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Diğer yandan blockchain uygulamaları konusunda öncü kuruluşlardan ErkinŞahinöz Akademi’nin de söz konusu projenin hayata geçmesinde çok önemli katkıları var. Kendilerine de teşekkür ediyoruz" açıklamalarını yaptı. 

Lületaşı ve forma hediye edildi

Toplantı sonunda, Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, Bitci Teknolojisi CEO'su Onur Altan Tan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Danişment'e Eskişehir'in sembollerinden Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu lületaşı ve Eskişehirspor forması hediye etti.

8 Mart'ta satışa sunuluyor

Eskişehirspor, hayata geçirilen taraftar Token projesi kapsamında geliştirilen Eses Token 8 Mart 2021 Pazartesi günü satışa sunulacağını ve ilk etapta da 12 milyon adet Token'lara Türkiye’nin farklı şehirlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki Eskişehirsporlu taraftarların da ulaşabileceğini paylaştı. 

EsEs Token.

Öte yandan verilen bilgilere göre; Bitci Teknoloji’nin yerli blockchain platformu Bitci Chain üzerinde çalışacak Eses Token’lardan toplam 260 milyon adet üretilecek. Üretilen bu Token’ların 12 milyon adedi de 08 Mart’ta, 0,30 TL’lik avantajlı ön satış fiyatıyla Bitci.com internet sitesi ve Eskişehirspor aplikasyonu üzerinden satışa sunulacak. Kalan Token’lar ise ilerleyen dönemde yeniden satışa sunulabilecek ya da farklı kampanyalar için kullanılabilecek.

Taraftarlara faydası ne olacak?

EsEs Token, taraftalara şu avantajları sağlayacak: Taraftarlar ilk olarak projeye özel hazırlanan Eskişehirspor aplikasyonu üzerinde, Token’larını kullanarak özel içeriklere ve anketlere erişebilecek; kimi zaman sporcularla özel buluşmalara katılabilecekler. Aynı zamanda bu aplikasyon üzerinden sadece Eskişehirspor’a ilişkin haberleri değil, tüm liglerle ilgili genel bilgilere ve maç sonuçlarına ulaşabilecekler. Bunun yanında taraftarlar, ellerindeki Token’ları Bitci Teknoloji’nin kripto paradan TL’ye ödeme platformu Bitci Pay ile anlaşması bulunan tüm noktalarda alışveriş için kullanabilecekler. Son olarak söz konusu Token’ların Bitci.com üzerinden işlem görmeye başlamasıyla birlikte, diledikleri zaman bu Token’ları alıp satabilecekler.

17°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P