05.02.2021, 09:41 1189

Elin oğlundan evin oğluna…

Eskişehirspor cephesinde durum malum. Transfer tahtasının açılmasına çok yaklaşılmış olmasına rağmen son dakikada işler tersine döndü. Bir yılı aşkın zamandır galibiyete hasret Eskişehirspor’da Mustafa Akgören yönetimindeki kulüpte Coşkun Demirbakan, Mustafa Özer, İlhan Var gibi isimler teknik direktörlük koltuğuna oturan isimler oldular. Demirbakan döneminin ardından Mustafa Özer ile başlayan süreçte kadro sıkıntısı da artmaya başladı. Önce Mustafa Özer ardından İlhan Var dönemlerinde galibiyete hasret kaldık. Şimdi Eskişehirspor’da teknik kadro açısından yeni bir dönem başlıyor. Bugüne kadar Coşkun hoca hariç “elin oğlu” diyebileceğimiz isimlerin yerine “evin oğlu” işbaşında olacak. Cengiz Seçsev Eskişehir doğumlu futbol dünyasının tanıdığı bir isim.  Alt liglerde çok sayıda takımda çalıştı. Başarısı bazılarına göre tartışılsa da çalıştığı kulüplerin imkanları ve hedefleri bakımından bakıldığında durum değişir. Eskişehirspor’da başarılı olur mu? “Başarı kriteri nedir?” sorusunun cevabına göre değerlendirme yapılabilir. Ancak şunu açıkça belirteyim Cengiz hocayı çok uzun zamanlardır takip eden ve tanıyan birisi olarak, yarınlarda “ben demiştim” dememek için söyleyeyim “başarılı olacaktır!” Belki de evin oğlu için “keşke önce getirseydik” denilecektir. Başarılar sevgili Seçsev…

+++

Aman Allah nazarlardan korusun!

Eskişehir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında vaka sayılarında ciddi bir düşüş gözlenmişti. Haritamız maviye döndüğü için hepimiz çok mutlu olmuştuk. Bu olumlu gelişmenin ardından Türkiye 3. dalga ve mutasyon haberleriyle sarsıldı. Şu an Eskişehir'de 3. dalga ve mutasyonlu virüsün hızlı yayılımının etkisi vaka sayılarına yansımadı. Eskişehir'de önceki gün1205 kişiye covid-19 testi yapıldı ve yapılan testlerden 48'i pozitif çıktı. 252 kişi ise dün sağlığına kavuştu. Şu an Eskişehir'de covid-1 sebepli yoğun bakım hastalarının sayısı 39. Evde tedavi gören 314 hasta, hastanede tedavi gören ise 140 hasta var. Entübe durumundaki hasta sayısı 14. Hastalıkla mücadele de bu kadar ciddi bir noktaya gelmişken hepimize düşen en büyük sorumluluk alınan önlemlere sadakat ile uymak, her zaman ve her hadisede olduğu gibi Eskişehir farkını göstermek ve ülke geneline örnek olmaktır. Bu olumlu durumu korumak için maske mesafe ve temizliğe son derece özen göstermemiz gerekiyor. Özetle dişimizi biraz daha sıkmak, biraz daha sabretmek, biraz daha dizlerimizin üzerine düşmeden direnmek emin olun Eskişehir’e ve Eskişehirlilere çok yakışacak.

+++

Tanıklık eden varsa elini kaldırsın

ETO Başkanı Metin Güler, kamu bankalarının bölge müdürlerini ziyaret ederek üyelerin talep ve beklentilerini iletmiş. Güler, pandeminin ETO üyeleri üzerindeki etkilerine ilişkin bilgi verdi. ETO’nun kamu bankalarıyla yaptığı tedarik zinciri anlaşmalarına da vurgu yapan Güler, tüccar ve esnafa verilen desteklerin artması gerektiğini söylemiş. İşyerlerine yaptıkları ziyaretlerde üyelerin kredi ödemelerinin ertelenmesini talep ettiğini belirten Güler, kredi ödemelerinin 2022 yılına ertelenmesinin yerinde bir karar olacağını belirterek tüm bankaların bu yönde hareket etmesini beklediklerini kaydetti. Tüccarın, esnafın ve sanayicinin yüksek maliyetli kredilerle iş yapamayacağını belirten Güler, ticari kredilerin faiz oranlarının düşürülmesi gerektiğini ifade ederek bu faiz oranlarıyla yatırım yapmanın, işletme kredisi kullanmanın zorlaştığını ifade ediyor. Güler’in söyledikleri malumun ilanı. Bu malumun ilanına karşı bir adım atılır mı? Ben hiç sanmıyorum. Bugüne kadar kamu-özel hiçbir bankanın kârından fedakarlık ettiğine tanıklık etmedim. Siz ettiniz mi? Ya da böyle tanıklık eden varsa elini kaldırsın!..

 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 06:04
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:50
Yatsı 21:15
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P